Volný čas

Via Ferrata v Děčíně je první českou via ferrata, která vznikla v centru města. Tras zajištěných ocelovými lany a stupačkami je na skále celkem pět, mají převýšení 90 metrů a jsou dlouhé od 150 do 170 metrů.

Konkrétní plány na výstavbu synagogy se rodily na konci 19. století, kdy spolek pro zřízení synagogy zahájil sbírku, do které přispěli i mnozí děčínští podnikatelé a mecenáši. Synagoga byla vystavěna roku 1907 v orientálně secesním slohu na pozemku v dnešní Žižkově ulici na svahu Pastýřské stěny na místě bývalé sportovní haly a téhož roku byla vysvěcena rabínem Maxem Freundem. Zpustošení synagogy roku 1939 na poslední chvíli zabránil starosta dr. Kreissler, v roce 1941 synagogu obsadili a na její podlahu nakreslili mapu Anglie nacisté, v poválečných dobách nebyla využívána, od roku 1966 v ní pak sídlil archiv a budova chátrala.Synagogy se štěstí drželo i v dalších válečných letech: dochovala se jako jediná na severu země.

Zoologická zahrada Děčín – Pastýřská stěna, je zoologická zahrada nacházející se na okraji města Děčín v severozápadní části města Podmokly a svou rozlohou se řadí k menším zoologickým zahradám v České republice

Aquapark Děčín je jedním z nejmodernějších rekreačně-sportovních komplexů s termální vodou v České republice. Zahrnuje krytou a venkovní část. Díky termální vodě je možno využívat venkovní bazény celoročně.

Synagoga

ZOO

Aquapark

Via Ferrata

Hřensko

Zámek

Cyklostezska

Běžkování